Ostatni tydzień to dla nas czas wytężonej pracy. Chcielibyśmy pochwalić się tym, co udało nam się zrealizować. W dniach 27 -28 czerwca 2024 w Sali Znaku Rodła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w ramach realizacji zadania publicznego odbyło się szkolenie pt. „Wszyscy jesteśmy WAŻNI”. Szkolenie zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i sfinansowane ze środków pochodzących z Samorządu Województwa Opolskiego. Podczas realizacji zadania motywacji do działania nie zabrakło zarówno naszej Fundacji jak i uczestnikom dwudniowego szkolenia, którzy stawili się gotowi do wymiany poglądów i wypracowania wspólnego stanowiska w temacie równości społecznej. Szkoleniowa grupa składająca się z ponad 20 osób zamieszkujących Województwo Opolskie była różnorodna, a więc zarówno doświadczeń jak i pomysłów dotyczących działań w obszarze równości było sporo. Wspólnie zastanawialiśmy się jak zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie tolerancji, równości oraz różnorodności społecznej oraz jak właściwie komunikować się z innymi. W programie było miejsce na dyskusję i na zajęcia warsztatowe w podgrupach. Przygotowany na podstawie zrealizowanego szkolenia przewodnik pt: „ Jak być tolerancyjnym i akceptować różnorodność dzięki odpowiedniej postawie i komunikacji” pozwolił na ugruntowanie wiedzy z zakresu różnorodności społecznej. Dzięki praktycznym wskazówkom i przykładom, będzie można lepiej zrozumieć i praktykować wartości tolerancji, równości i różnorodności społecznej. Aby zapoznać się z przewodnikiem odsyłamy do poniższego linku.

Dzięki zrealizowanemu zadaniu z obszaru różnorodności społecznej nasza Fundacja Harmonia Życia nabyła cenne doświadczenie i zapoznała się z potrzebami mieszkańców naszego regionu w zakresie funkcjonowania w świecie, gdzie pojęcie tolerancji i równości społecznej jest niezwykle aktualne. Razem stwórzmy rzeczywistość, w której każdy znajdzie swoje miejsce.

Link do naszego przewodnika: Przewodnik.pdf

#WojewództwoOpolskie #Opolskie #BiuroDialoguiPartnerstwaObywatelskiego #Tolerancja #Równość #Różnorodność #Opole #Szkolenie #WszyscyJesteśmyWażni #Społeczność

Zostaw komentarz

Prytulko © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content