Mamy niewątpliwą przyjemność napisać na naszej stronie kilka słów poświęconych realizacji bardzo ciekawego i inspirującego projektu, pt: „Do przodu bez barier”. Projekt ten był częścią zadania publicznego skupiającego się na wsparciu rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego w 2023 roku pn. : „Nowoczesna infrastruktura dla NGO w Opolskim”. Głównym celem owego projektu był rozwój i zwiększenie dostępności lokalu, który jest domem naszej organizacji. Pisząc o dostępności mamy tu na myśli zmodernizowanie lokalu w taki sposób, aby mogły z niego korzystać bez przeszkód osoby ze szczególnymi potrzebami.

Oczekiwany rezultat osiągnęliśmy doposażając pomieszczenie, w którym mieści się łazienka. Dzięki przeprowadzonemu remontowi, udało się zamontować poręcze ułatwiające korzystanie z umywalki osobom z niepełnosprawnościami, jak również poszerzyć drzwi wejściowe do opisywanego pomieszczenia. Zakres prowadzonych prac umożliwił również wymianę starszej i wysłużonej już nieco umywalki na nowszy i bardziej funkcjonalny model. To wszystko pozwala z dużo większą łatwością, skorzystać z wyremontowanego pomieszczenia a zarazem gwarantuje likwidację istniejących wcześniej w tym obszarze barier. Nasza organizacja została stworzona z myślą o potrzebach innych i opisywany powyżej remont znakomicie wpisuje się w ramy potrzeb, w jakich działa i porusza się nasza Fundacja.

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących powyższego przedsięwzięcia jest fakt, iż przeprowadzone w ramach projektu działania pozwolą przez wiele najbliższych lat cieszyć się beneficjentom fundacyjnych działań z udogodnień, jakie oferuje należące do Fundacji i odświeżone pomieszczenie sanitarne. Finalnego efektu, którym możemy się teraz pochwalić nie byłoby bez pracy wolontariuszy związanych z naszą organizacją, którzy wykazali się jak zawsze pracowitością i zajęli się nie tylko przygotowaniem łazienki do tak wyczekiwanego remontu, ale również na bieżąco dbali o porządek w miejscu robót tak, aby prowadzony remont nie zaburzał pracy w innych, przyległych pomieszczeniach należących do Fundacji. Warto tutaj nadmienić, że kiedy nastał czas końca prac modernizacyjnych, nasi kochani wolontariusze zadbali również o porządek po zakończonych pracach remontowych.

Nie będzie zbytnią przesadą, kiedy zastosujemy tutaj znane powiedzenie: „Z takimi ludźmi przy swoim boku można góry przenosić”. Pisząc o u udziale w projekcie: „Do przodu bez barier” dziękujemy bardzo Zarządowi Województwa Opolskiego za skupianie się na działaniach wspierających obszar jakże ważny dla organizacji pozarządowych czyli ten, które dotyczy kwestii rozwoju infrastruktury.

Nasza Fundacja bardzo mocno koncentruje się na potrzebach mieszkańców regionu i możliwość prowadzenia działań na rzecz tej grupy w możliwie najlepszych i najbardziej komfortowych warunkach jest dla nas niezwykle istotną kwestią. Jesteśmy niesamowicie dumni z wykonanej w projekcie pracy i już myślimy nad kolejnymi działaniami.

Zostaw komentarz

Prytulko © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content