To już ten czas na początku nowego roku, kiedy wracamy myślami do naszych minionych projektowych działań i przypominamy sobie o tym, co udało się zrealizować. Działo się u nas dużo i chcielibyśmy tutaj dokonać podsumowania tego co zostało zrobione i z czego jesteśmy dumni a jednocześnie skorzystać z okazji i pochwalić się nieco przed Wami😊

Każdy rok rozpoczynamy z nowymi nadziejami i siłami do działań. Niesamowite jak ten czas leci, bo pisząc ten tekst zdajemy sobie sprawę, że już upłynęło trochę czasu od naszych aktywności w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Aby ujrzeć początek tych działań trzeba by sięgnąć pamięcią do roku 2022, kiedy rozpoczynaliśmy naszą przygodę z realizacją zadań w ramach EBO. Myśląc o tym dziś, mamy wrażenie jakby to było całkiem niedawno i pamięć o tych działania jest wciąż żywa. Pomimo faktu, iż działania w EBO miały miejsce już ponad rok temu zdecydowaliśmy się napisać w tym podsumowaniu kilka słów o naszych wrażeniach z realizacji działań w tym obszarze.

Co było najbardziej ciekawe w tym projektowym procesie? Na pewno możliwość obserwacji jak powstają poszczególne grupy szkoleniowe a potem jak nasi uczestnicy uczą się pod okiem fachowców nowych umiejętności, o których od dawna rozmyślali i marzyli. Podziwialiśmy też odwagę i determinację uczestników poszczególnych szkoleń, którzy znaleźli dodatkowy czas pośród innych swoich codziennych obowiązków, aby zdobyć nowe kwalifikacje. Kibicowaliśmy bardzo mocno każdemu uczestnikowi z osobna i widok ich szczęścia, kiedy odbierali zdobyte przez siebie uprawnienia był bezcenny. Takie chwile dają dużo sił do dalszych naszych działań i co najważniejsze utwierdzają nas w przekonaniu, że robimy rzeczy potrzebne. Wdzięczność uczestników daje nam mnóstwo mocy i inspiracji do kolejnych działań.

Udział w EBO uzmysłowił nam jak duża jest potrzeba dokształcania się pośród mieszkańców Opolszczyzny. Choć od zakończenia naszych działań w tym projekcie minął już ponad rok, to do dziś dnia dostajemy zapytania od wielu osób, kiedy będzie znowu możliwość na rozpoczęcie działań w podobnym projekcie. Piękny to był czas. Nie tylko udział w wyżej opisanym projekcie wyznaczył codzienny rytm aktywności naszej Fundacji w ostatnim czasie. Kto miał okazję odwiedzić nasze biuro i przy okazji spróbować smaku naszej pysznej kawy, ten wie, że niczego tam nie brakowało😊 Od czego jednak mamy nasze tęgie fundacyjne głowy? 😊

Stwierdziliśmy, że czas coś ulepszyć i unowocześnić w naszym otoczeniu i stąd pojawił się pomysł na remont naszego biura. Od pomysłu do realizacji nie trzeba u nas długo czekać i w związku z tym jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy. Efekty można podziwiać u nas na żywo a to wszystko było możliwe dzięki otrzymanemu grantowi w ramach projektu: „Do przodu bez barier”😊 Zachęcamy przy okazji do odwiedzin naszego fundacyjnego biura, oceńcie sami jaka praca została tutaj wykonana!! 😊 Podsumowując miniony rok nie możemy zapomnieć o naszej pracy wykonanej w ramach kolejnego z prowadzonych przez nas projektów EURIBOR: “Promowania zrównoważonych działań na rzecz wzmocnienia słabszych grup młodych kobiet”. Na uczestniczki tego projektu czekali specjaliści, dzielący się swoją wiedzą na temat rynku pracy i tego jak się w tej trudnej czasem przestrzeni poruszać.

Rozmowy ze specjalistami pomogły też z pewnością poszerzyć wiedzę na temat swoich mocnych i słabych stron oraz tego jak można wykorzystać tę wiedzę w drodze po zawodowy sukces. Oprócz tego na część uczestniczek czekało przydatne szkolenie pozwalające pogłębić swoją doświadczenia z obszaru marketingu, a także cenna wiedza odnośnie możliwości tworzenia biznesplanu pod przyszłą działalność gospodarczą. Nie można nie wspomnieć przy okazji tego projektu o stażach, które umożliwiły powrót na rynek pracy i otworzyły nowe możliwości na przyszłe zawodowe działania naszych uczestniczek.

Jak widać powyżej, dużo się u nas działo, było różnorodnie i pracowicie, ale gdybyśmy mieli możliwość podsumować ten miniony czas jednym stwierdzeniem to byłby to z pewnością rozwój. Powiększyliśmy swoje doświadczenie, wiemy w jakich obszarach potrzeba inspiracji i motywacji i nadal chcemy tak właśnie działać.

Trzymajcie kciuki i wspierajcie nas w naszych działaniach, a resztą zajmiemy się my!!! 😊

Zostaw komentarz

Prytulko © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content