Za nami efektywny czas realizacji projektu „Nasza realizacja, wasz wkład! – Opolskie wsparciem dla NGO.” Chcielibyśmy podsumować tutaj to co zostało dokonane przez nasza fundację w ramach opisywanego poniżej projektu. Na wstępie bardzo serdeczne myśli i podziękowania kierujemy dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, bez którego nie mielibyśmy możliwości uczestnictwa w opisywanym projekcie. Udział w tego typu przedsięwzięciach tworzy historię każdej organizacji i pozwala być i działać z korzyścią dla innych, co stanowi tak naprawdę prawdziwą istotę naszego fundacyjnego funkcjonowania.

Opisywany tutaj projekt jak wskazuje jego nazwa, umożliwił pokrycie kosztów wkładu własnego a to z kolei pozwoliło naszej fundacji na to, co lubimy najbardziej, czyli na działanie. Co tym razem było naszym celem? Korzystając z projektu bazującego na Funduszach Norweskich spotkaliśmy na swojej drodze 55 uroczych dziewczyn z których dokładnie 35 miało możliwość otrzymania doradztwa zawodowego oraz psychologicznego.

Na tym nie koniec, ponieważ uczestniczki projektu miały możliwości spotkań z pośrednikiem pracy, który dzielił się swoją wiedzą na temat rynku pracy. 20 dziewczyn w tym projekcie, w dalszej kolejności przeszło szkolenia z dziedziny e -marketingu oraz przedsiębiorczości. To nie wszystkie działania wchodzące w zakres tego projektu, ponieważ 15 uczestniczek miało okazję odbyć staż zawodowy zgodny ze swoimi zainteresowaniami. Najpiękniejsze jest to, że wśród stażystek znalazły się osoby, które podjęły później zatrudnienia u innego pracodawcy bądź też u tego, przy którym realizowały swój projektowy staż zawodowy.

Oprócz samego uczestnictwa w projekcie dla uczestniczek był to z pewnością czas, kiedy mogły poznać swoje rówieśniczki i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami na rynku pracy. Słowem działo się dużo a świadomość faktu, że mogliśmy pomóc potrzebującym osobom w uzyskaniu pozytywnego impulsu na rynku pracy tylko napędza nas do dalszej pracy. Jeśli praca, którą wykonujesz przynosi efekty to motywuje to z pewnością do dalszych działań i tak jest w przypadku naszego fundacyjnego teamu. Nowy rok dopiero co się rozpoczął a my działamy z mnóstwem pomysłów w głowie i jedno jest pewne – będzie się działo!!!! 😊

#Województwo Opolskie
#Zbigniew Kubalańca – Wicemarszałek Województwa Opolskiego
#Zuzanna Donath – Kasiura – Wicemarszałek Województwa Opolskiego
#Szymon Ogłaza – Członek Zarządu Województwa Opolskiego

Zostaw komentarz

Prytulko © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content