Czy staże zawodowe mogą spełniać marzenia?
Dobiegają końca nasze staże realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich „EURIBOR: Promowanie zrównoważonych działań na rzecz wzmocnienia słabszych grup młodych kobiet”.
Z tej okazji pomyśleliśmy o tym, aby choć trochę przybliżyć Wam historię kilku uczestniczek naszego projektu, które miały okazję skorzystać z możliwości odbycia stażu. Dopytać o wrażenia, odczucia odnośnie codzienności stażysty, słowem o wszystko co najciekawszego wydarzyło się podczas tych 3 miesięcy, bo tyle właśnie czasu miały uczestniczki projektu aby odbyć zawodowy staż.

Natalia. Zawsze uśmiechnięta i pełna energii, ale jak tu się nie cieszyć kiedy spełniają się marzenia o ciekawej pracy? 😊 Od razu zapytaliśmy co najbardziej jej się podobało podczas tej zawodowej przygody?

Praca w teatrze ( bo tu właśnie Pani Natalia mogła odbyć swój zawodowy staż) była od zawsze moim wielkim marzeniem i spełniłam je dzięki uczestnictwu w projekcie EURIBOR. Odbycie stażu dało mi możliwość nabrania nie tylko większego doświadczenia, ale i poznania nowego środowiska. Fantastyczni ludzie z pasją i cudowna atmosfera, dzięki którym praca stała się przyjemnością. Możliwość poznania osobiście młodych, początkujących jak i starszych doświadczonych aktorów, całe grono interesujących, wspaniałych ludzi to było coś co będę długo wspominać. Dzięki przebytemu stażowi nabrałam dużo większego doświadczenia pracy w teatrze a także sprawności manualnej niezbędnej w zawodzie charakteryzatora. Poznałam różne techniki pracy charakteryzatorskiej. Teraz wiem, że tylko sumienne i systematyczne wykonywanie fryzur z różnych epok, zarówno tych na główce fryzjerskiej jak i na włosach aktora, daje spektakularne efekty. Dostałam wiele cennych wskazówek, dzięki którym z łatwością przychodziło mi czesanie czy malowanie aktorów.

Na pytanie czy napotkała Pani jakieś trudności podczas trwania stażu, Pani Natalia odpowiedziała:

Początki zawsze bywają trudne… Zwłaszcza kiedy wkracza się w nowe środowisko. Nie znamy ludzi, otoczenia, nie jesteśmy pewni, czy praca, którą wykonujemy jest dobrze postrzegana. Tutaj od samego początku bardzo ciepło mnie przyjęto. Dzięki codziennej obserwacji moich doświadczonych już koleżanek pokonałam barierę strachu, co zaowocowało tym, że z łatwością i bez wcześniejszej tremy, podchodziłam do aktora i zaczynałam przygotowywać go do spektaklu. Jestem szczęśliwa, że udało mi się dostać na staż w tak fantastyczne miejscu jakim jest Teatr.

Czytając powyższe wypowiedzi widać, że ten staż to był strzał w dziesiątkę😊 Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy mieć w tym szczęściu swój udział.

Na tym nie koniec, obserwujcie nas a niebawem poznacie jeszcze kolejne, ciekawe i inspirujące historie …😊

Zostaw komentarz

Prytulko © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skip to content